مایکروسافت ویندوز XP را تا ۱۳ سال حمایت خواهد کرد!

Windows Xp Logo

بسیاری از کسانی که لپ تاب یا کامپیوتر خانگی (PC) با سیستم عامل ویستا (Vista) می خریدند به علّت مشکلات زیاد مثل ناسازگاری با نرم افزارها، خطاها و …، با وجودیکه برای سیستم عامل ویستا (Vista) پول پرداخته بودند از خیرش گذشته، سیستم عامل ایکس پی (XP) را خریداری و نصب کردند.Vista Logo

بطوریکه این مشکلات به جراید و اینترنت کشیده شد. نهایتاً شرکت مایکروسافت بسیاری از این مشکلات را پذیرفت و سریعاً نسبت به رفع یکسری از مشکلات (مثلاً  یکی از این مشکلات عدم کپی فایل حجیم بود) پچ فایل را برای ویندوز ویستا تدارک دید. و با این خبر که آقای Bill Veghte از مدیران ارشد شرکت مایکروسافت اعلام نمودند تا سال ۲۰۱۴ میلادی (۱۳۹۳ شمسی) از ویندوز ایکس پی (XP) حمایت خواهند کرد. این حالت سه سال از ویندوز قبلی یعنی ویندوز ۹۸ بیشتر است. شرکت مایکروسافت در مورد شرکت های بزرگ که لپ تاب یا PC تولید می کردندفقط قول داده بود که تا پایان سال ۲۰۰۷ ویندور ایکس پی (XP) را خواهد فروخت ولی به دلیل اتّفاقات ذکر شده چند بار این قرارداد دستخوش تغییر شد.

Bill Veghte

البته واضح و مبرهن است که ویندوز ویستا (Vista) آش خاله بوده و به هر نحوی شده جناب مایکروسافت به خورد ما خواهد داد! ضمن اینکه شرکت های نرم افزاری به سرعت در حال سازگار نمودن نرم افزارهای خود هستند، گرچه هم اکنون این سازگار قریب به اتّفاق انجام شده.

Vista picامنیّت ویندوز ویستا حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر از ویندوز ایکس پی است( البته به نظر کارشناسان خود مایکروسافت!). ویندوز ویستا در ۵ بسته برای فروش توسط شرکت مایکروسافت تولید شده که به نام های : Home Basic، Home Premium، Ultimate، Interprise و Business.  که تنها مدل Home Basic فاقد توانایی Aero می باشد، Aero باعث ایجاد جلوه های بصری بسیار زیبا در ویندوز می شود ولی باعث افزایش کار CPU کامپیوتر شده که این امر در مورد لپ تاب ها یک امیتاز منفی بوده و زمان بازدهی باطری لپ تاب ها را کم می کند. بقیه مدل های سیستم عامل دارای گزینه فعّال یا غیر فعّال نمودن این توانایی می باشند. به وب لاگ مهربان وب لاگ هم سر بزنید.

Be Sociable, Share!

نوشتن پاسخ

*