پیامی از آب

پیامی از آب

پاور پوینت پیامی از آب را چندی پیش یکی از دوستانم به من نشان داد که بسیار زیبا و شگفت انگیز است، اوّل اینکه پیشنهاد می شود بدون خواندن بقیه مطلب این پاورپوینت را دانلود کرده (برای دانلود اینجا کلیک کنید) و ببینید چون کل مطالب گویا و شفاف بوده و نیازی به توضیح ندارد.

این پاورپوینت در مورد تحقیقات  یک محقق ژاپنی بنام Masaru Ito در ارتباط با تأثیری پذیری آب نسبت به مفاهیم انسانی است. ایشان نشان دادند مولکول های کریستال آب در برابر مفاهیم متافیزیکی(نقش موزیک، دعا، نحوه بیان کلام و…) تغییر شکل می دهند. کتابی در زمینه نیز منتشر و در چندین سمینار و کنفرانس در کشور های مختلف نیز داشته اند. ایشان با محقیقین ایرانی با طرح موسوم به ۹۹ نیز همکاری داشته اند. لطفاً این پاورپوینت را ببینید، ضرر نمی کنید! ( برای دانلود اینجا کلیک کنید)

سایت Water

سایت HADO
mohandes Donbaleh

Be Sociable, Share!

۵ پاسخ به “پیامی از آب”

 1. بسیار زیبا بودند.
  در ضمن چند ایمیل حاوی ضمیمه برایتان ارسال کرده‌ام.

  [پاسخ]

 2. ایشان در دانشگاه یوکوهاما در رشته ی ارتباط بین الملل درس خوانده اند که هیچ ربطی به علم فیزیکی ندارد و یک رشته ی انسانی است. جالب تر آنکه جناب ایموتو این لقب دکتر را از دریافت مدرک “طب جایگزین” از یک موسسه غیر معتبر در هند دارد! این طب جایگزین آن قدر رشته ی مزخرف و غیر علمی است که در دانشگاه های معتبر ارائه نمی شود.
  خود این فرد بارها اعلام کرده که من دانشمند نیستم!!!

  جیمز رندی که تا به حال پته ی خیلی از مدعیان ماورا طبیعه را روی آب ریخته به این آقا پیشنهاد یک میلیون دلار داده اگر بیاید و با روش علمی و تکرار نظر خودش را اثبات کند که خب معلوم است این روش مسخره ی ایموتو که مبتنی بر بخار معده هست توانایی اثبات شدن در محافل علمی را ندارد و ایشان نمی توانند این نظرات را جز برای عده ای خرافاتی به کرسی نشانند. یک میلیون دلار کم نیست! چرا نمی ره بگیره؟!

  در یک کلام ایشان دانشمند نیستند و از روش علمی استفاده نمی کنند و طب جایگزین خوانده اند که یکی از بزرگترین و مرگبارترین روش ها در برابر علم هست و امروزه عده ای کلاش و سودجو به عناوین مختلف روش های مسخره ای برای درمان بیماری ها در پیش گرفته اند. برای نمونه می توان در این زمینه “هومیوپاتی” را نام برد که تقریبا چیزی در همین مایه های رقص آب و هوش آب هست! در هومیوپاتی معتقدند که آب حافظه دارد! و علمای این رشته آب را با زهرهایی آن قدر رقیق می کنند که دیگر عملا هیچ ملکول زهر در آب وجود ندارد! ولی می گویند که زهر با اینکه در آب نیست روی ملکول های آب اثر گذاشته و به آن اثر درمان بخشی داده! مردم از همه جا بیخبر هم به دام این شیاد ها می افتند و به این چیزهای خرافی روی می آورند. قضیه واقعا بغرنج است نه تنها در ایران بلکه در همه جای جهان.

  + نکته: این هومیوپاتی و هوش آب و حافظه ی آب آنقدر مسخره هست که چند سال پیش جایزه ی ایگنوبل گرفت! ایگنوبل در همان زمان اهدای جایزه ی نوبل به کسانی داده می شود که در آن سال احماقانه ترین کار غیر علمی ممکن را انجام داده اند! در واقع یک جور تمسخر ادعاهای غیر علمی سال است. ignoble در لغت به معنی پست و ناشایست هست! آدم باید خیلی … باشه تا ایگنوبل بگیره!

  [پاسخ]

 3. با عرض سلام
  با احترام
  هوشمندی برای دو مولکول هیدروژن و یک اکسیژن همانقدر مسخره است که بگوئیم امروز من نامه ایکه یک درخت برایم پست کرده بود را خواندم ! اینها عوام فریبی است ودر عصر یک و صفر ( کامپیوتر ) هنوز یک عده فریب این افراد شیاد را می خورند جای تاسف است ……!!!!!! بیان اینگونه مطالب که هیچ گونه جایگاه علمی ندارد در جامعه ما جای تعجب ندارد چون مردم ما عادت کردهاند که مطالب بی پایه واساس را بسیار راحت بپذیرند.

  [پاسخ]

 4. با عرض سلام. باید خدمت دوستانی که این مسئله رو باور ندارند بگم که این آزمایش در رفتار نه تنها از آب بلکه از چند عنصر خالص مانند روی و سرب در ایران گرفته شده و نتایج کاملاً مشابهی رو داشته. جهت آشنایی به نتایج جشنواره خوارزمی-بیستمین دوره-خ حمیده بی طرف- طرح شهادت آب مراجعه نمایید
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  پاسخ:
  ممنون بابت بازدید و کامنت تان.

  [پاسخ]

 5. باعرض سلام
  از مطلب کاملا علمی تان که توسط فیزیکدانان معتبر تایید شده تشکرمیکنم ضمنا به این دوست عزیزم بگویم بنده در ایران دانشجوی غیرحضوری هوموپاتی دانشگاه برکلی هستم واینکه داروهای هومیوپاتی از نظر فیزیکی محتوایی ندارد درست است اما از نظر تجربی اثرات باورنکردنی داردآیا این موضوع که ماروح رانمیبینیم پس وجودنداردرامیتوان به آسانی پذیرفت؟
  آیامیدانی برای دیدن جن باید مراحل روحانی از سیروسلوک راطی کنی که برای افراد عامه امروز ممکن نیست ؟حالا که براحتی میتوان اثرات مختلف برآب رادیدچرا کتمان میکنی .ابوعلی سینا هم گفته که اگر چیزی رانمیدانی به آسانی ردنکن بلکه بگو من علم آنراندارم.ضمنا اگر واقعا به هامیوپاتی مشکوکی بامن تماس بگیر تارمدی (دارو) به توبدم که نظرت راجع به علم بین المللی هامیوپاتی تغییربکنه .

  [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*