جی میل (Gmail) و داشتن بی نهایت آدرس ای میل

با داشتن فقط یک آدرس ایمیل در gmail شما دارای بی‌نهایت آدرس ایمیل خواهید بود.

لوگوی جی میل Gmail Logo

گوگل قابلیت بسیار جالبی را در درون Gmail قرار داده است که تقریبأ ۹۹% کاربران از آن بی خبرند! با استفاده از این قابلیت شما با ثبت نام در Gmail و ثبت یک آدرس ایمیل در واقع دارای بی نهایت آدرس ایمیل خواهید بود! این موضوع شما را از ثبت نام های بی مورد جهت استفاده از ایمیل جدید کاملأ بی نیاز می کند چرا که شما می توانید از یک حساب ایمیل خود در Gmail برای عضویت متعدد در یک سایت خاص استفاده کنید. اگر از Gmail استفاده می کنید این قابلیت بسیار به کمک شما خواهد کرد. برای ثبت نام در سایت های مختلف شما نیاز به ثبت آدرس ایمیل خود دارید.
طبعأ با یکبار ثبت ایمیل، مجدد مجاز به استفاده از همان آدرس ایمیل نخواهید بود. در نتیجه برای استفاده مجدد از آن سرویس بایستی یک ایمیل جدید برای خود ثبت کنید.
اما دیگر نیازی به این کار نیست!
طریقه کار را با یک مثال معرفی خواهیم کرد.
فرض کنید آدرس ایمیل شما در جی میل، rokhshad@gmail.com باشد. این آدرس، آدرس اصلی ایمیل شما خواهد بود. اما آدرس rokh.shad@gmail.com نیز آدرس فرعی ایمیل شماست! همچنین ro.kh.sh.ad@gmail.com و … حتمأ متوجه موضوع شدید، در جی میل “نقطه” ها باعث عوض شدن آدرس ایمیل اصلی نخواهد شد. بدین شکل که اگر فردی آدرس ایمیل شما را با نقطه هایی در میان آن نیز وارد کند ایمیل ارسالی به دست شما می رسد.

لوگوی جی میل Gmail Logo

این موضوع روی آدرسی با چند نقطه نیز صدق میکند ، یعنی ایمیل های ارسالی به r.o.k.h.s.h.a.d@gmail.com نیز به rokhshad@gmail.com خواهد رسید. همچنین آدرسی مشابه r…o…k…h…s…h…a…d@gmail….com
دقت کنید همان طور که ذکر شد به وسیله این کار میتوانید در سایت های مختلف با همان ایمیل خود و کپی های آن عضو شوید، با این اطمینان که ایمیل های ارسالی توسط آن سایت به شما می رسد.
لازم به یادآوری است که به وسیله این روش شما نمی توانید توسط آدرس ایمیل های جعلی خود مستقیمأ در جی میل Login کنید. بلکه این کار تنها توسط آدرس اصلی ثبت شده به عنوان جی میل شما امکان پذیر است.

Be Sociable, Share!

۳ پاسخ به “جی میل (Gmail) و داشتن بی نهایت آدرس ای میل”

  1. [پاسخ]

  2. عالی

    [پاسخ]

  3. 😛 ➡ 😎

    [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*