آموزش تایپ با Typing Master pro

Typing Master Pro

فرض کنید برای کامپیوتر شما مشکلی  پیش آمده وبه فروشگاه و یا تعمیر گاه کامپیوتر رفتید، دو نفر حضور دارند یکی از آنها به راحتی و ده انگلشتی در حال تایپ می باشد و دیگری با یک انگشت اشاره و به سختی.  حتماً فردی که به راحتی تایپ می کند کامپیوتر بیشتر سرش می شود! اغلب ما نیز این فکر را می کنیم. در حالیکه عکس این موضوع بیشتر اتقاق می افتد.

 

Typing Master Pro-2با وجودیکه مدتّهاست از محیط خشک و تایپی سیستم عامل داس گذشته و به محیط گرافیکی ویندوز، لینوکس یا مکینتاش مهاجرت کرده ایم و به راحتی نیز می توان با ماوس کارهای روزمره خودمان را انجام دهیم. ولی  ظهور اینترنت و نوشتن در وب لاگ و حضور کامپیوتر تقریباً در همه ابعاد زندگی ما نقش تایپ را به جای کاهش،  چندین برابر افزایش داده است.

دیگر زندگی بدون کامپیوتر مثل زندگی بدون تلویزیون و یخچال در یک منزل است! بنابراین بیایید: هر چه زودتر نحوه تایپ صحیح را یاد بگیرید و از رایانه خود لذّت دو چندان ببرید.

نرم افزار آموزش تایپ Typing Master pro یکی از بهترین در نوع خود است (شاید هم بهترین!). آموزش تایپی کاملاً اینتراکتیو و پویا، با وجود این نرم افزار حیف است که تایپ کردن را یاد نگیرید!

جالب اینکه این نرم افزار را به یکی از دوستان در بیمارستانی معرفی شد در حال حاضر بصورت یک اپیدمی اغلب پرسنل در حال یادگیری تایپ هستند!

Typing Master Pro-5

البته آموزش نرم افزار برای زبان انگلیسی است و در کشور فنلاند تولید شده ولی پس از آموزش یادگیری زبان فارسی بسیار راحت خواهد بود و بزودی جزوه آموزشی تایپ فارسی نیز در پست های بعدی گذاشته خواهد شد.

Typing Master Pro-3

ا Typing Master proدارای ۱۲ درس می باشد و مدّت آموزش آن نیز بین ۳ساعت و  ۱۰ دقیقه تا ۵ ساعت و ۲۰ دقیقه بسته به توانمندی آموزش گیرنده متفاوت است. دارای تمرین های متفاوت، بازیهای تایپی فراوان و ارائه منحنی در مورد اینکه کدامین حروف نیاز به دقّت بیشتری دارد، می باشد. نما‌یش  درصد پیشرفت شما و مقایسه با نمونه استاندارد یکی از دیگر از توانمندی های این نرم افزار است.

Typing Master Pro-4

توصیه: روزی ۱ یا دو درس بیشتر یاد نگیرد!

هنگام تایپ آرنج شما باید نزدیک و در راستای بدن شما باشد.

ارتفاع صندلی باید نسبت به میز شما طوری باشد که آرنج، ساعد، مچ دستان و انگشتان شما در یک راستا قرار گیرد (بطور افقی).

مچ دست شما در هنگام تایپ نباید بر روی بستر صفحه کلید و یا جایی تکیه نماید (خاطر راحتی حرکت انگشتان شما در هنگام تایپ).

در اوایل و هنگام آموزش، برای پیدا کردن حروف به صفحه کلید نگاه نکنید بهتر است اینکار را از طریق مانیتور انجام دهید.

 • سایت سازنده نرم افزار اینجا
 • دانلود آخرین نسخه نرم افزار همراه با سریال و کرک آن در یک فایل زیپ (Typing Master Pro V. 7.01) اینجا کلیک کنید

 

 

Be Sociable, Share!

۵ پاسخ به “آموزش تایپ با Typing Master pro”

 1. من دنبال یک نرم افزار رایگان می‌گشتم برای یک دوستی‌ در ایران که انلگیسی نمی‌دونه برای یادگیری تایپ کردن با ده انگشت. من خودم فکر کردم ابتدا بهتره که او تایپ انگلیسی‌ را یاد بگیره ولی‌ خودم هنوز نمیدونم چه براش بهتره. در هر گونه، این نرم افزار به انگلیسی‌ است و او نمیتونه بخونه.چند پرسش داشتم:
  – شما جزوه آموزشی این نرم افزار و تمرینهای آن را به پارسی‌ دارید؟ که بتونه انگلیسی‌ تایپ کردن را یاد بگیره با بهر گیری از جزوه پارسی‌.
  – آیا نرم افزاری را میشناسید که پارسی‌ تایپ کردن را هم با آن یاد بگیره؟
  سپس،
  زهره
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  پاسخ به
  Johanna گرامی، با سلام، پیشنهاد می کنم نرم افزار آموزش فارسی را که در بازار هم چند شرکت تولید کرده اند تهیه بفرمایید. البته بعضی از سایت ها آموزش آن لاین هم دارند بعنوان نمونه سایت رشد به اینجا بروید. سایت Scribd هم آموزش نوشتاری سریع تایپ فارسی دارد که باید اینجا کلیک کنید.

  [پاسخ]

 2. 🙁 سلام خیلی برنامه خوبیه و ممنونم ولی چرا ۲تا درس اولش باز میشه فقط؟؟؟باید چیکار کنم؟

  [پاسخ]

  Rokhshad, MD پاسخ در تاريخ تیر ۲۹ام, ۱۳۹۴ ۹:۵۰ ق.ظ:

  با سلام
  کراکش رو اجرا کنید.

  [پاسخ]

 3. سلام جالب بود ممنونم . یه نرم افزار ایرانی آموزش تایپ به نام انگشتان طلائی هم تازگیا ساخته شده سال ۹۴ مخصوص آموزش تایپ ده انگشتی فارسیه امکاناتش هم خیلی زیاده کتاب، فیلم، بازی آموزشی و غیره داخلش هست خیلی عالی روش کار شده به دوستان توصیه می کنم ببینن
  با تشکر از سایت خوبتون

  [پاسخ]

  Rokhshad, MD پاسخ در تاريخ مهر ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۷:۴۰ ب.ظ:

  ممنون از اطلاع رسانی

  [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*