منافع و مضرات لواشک و آلوچه

lavashakآیا لواشک و آلوچه جزو خوراکی های خوب و مفیدند یا بد و مضر؟ هیچ کدام! ما در دنیای تغذیه خوب و بد مطلق نداریم. گاهی خواصی برای بدترین خوراکی ها هم کشف می شود و گاهی از برخی مضرات خوراکی های خوب نام برده می شود. آلوچه و لواشک نه کاملاً خوب هستند نه مطلقاً بد.

خوبی ها و فواید این خوراکی ها چیست؟ خیلی از خواص میوه ها مانند فیبر و رنگدانه های آنتی اکسیدانی در لواشک  میوه ها هم وجود دارد و تازه  املاح میوه ای که به صورت لواشک یا آلوچه در می آید نه تنها کم نمی شود بلکه با جوشاندن، تغلیظ و خشک کردن، افزایش هم می یابد. از طرف دیگر بسیاری از کارمندان نمی توانند هر روز با خودشان میوه به محل کارشان ببرند امام می توانند کمی برگه های خشک آلو، هلو، زردآلو یا لواشک را داخل جیشان بگذارند و در طول روز میل کنند.

یعنی آلوچه و لواشک، همه مواد مغذی موجود در میوه ها را دارند؟ نه ماکلاً بسیاری از میوه ها و سبزی ها منبع خوبی برای دریافت ویتامین C هستند که بخش زیادی از این ویتامین طی فرآیند خرد و خشک کردن، تخریب می شود و از بین می رود. به عنوان نمونه در هر ۱۰۰ گرم سیب ۴٫۶ میلی گرم ویتامین C وجود دارد که این میزان وقتی که سیب خشک می شود یا به صورت لواشک در می آید به ۳٫۸ میلی گرم می رسد. به طور کلی ۱۰۰ گرم از میوه تازه جاوی مقادیر بالایی از آب است که با جوشاندن و تبدیل کردن آن به لواشک  آب میوه کم می شود. مقدار ویتامین C لواشک میوه ها از خود میوه تازه کمتر است.

مصرف مکرر این قبیل خوراکی ها چه مضراتی دارد؟ بزرگ ترین ضرر آلوچه یا میوه هایی که به لواشک تبدیل می شود اسیدیته بالای آنهاست. بچه ها معمولا عادت دارند لواشک یا آلوچه را کنار دهانشان بگذارند و آنها را به آرامی بمکند و چون اسیدیته این خوراکی ها بالاست این کار باعث فرسایش سطح مینای دندان در درازمدت می شود به همین دلیل توصیه می شود که بعد از خوردن این خوراکی ها حتماً کمی آب بنوشید، به علاوه برخی از افراد مشکل افزایش ترشح اسید  معده دارند که با مصرف زیاد خوراکی های ترش این مشکل در آنها شدت پیدا می کند.

Lavashakبعضی ها لواشک و آلوچه و قره قروت را برای هضم سریع تر غذاهای چرب و  به امید لاغر شدن می خورند به نظر شما این کار درست است؟ به هیچ وجه! لواشک و آلوچه کسی را لاغر نمی کنند برعکس با خوردن این خوراکی ها همان طور که گفته شد، ترشح اسید معده بیشتر و در نتیجه غذا بهتر هضم می شود و هر چقدر هضم غذا بهتر باشد جذب آن توسط بدن هم بیشتر می شود به همین دلیل متخصصان تغذیه گاهی اوقات به کسانی که اضافه وزن دارند قرص هایی می دهند که چربی غذا در بدان آنها جذب نشود. بنابراین برخلاف نظر عامه مردم خوردن لواشک و این قبیل خوراکی ها قدرت هضم را افزایش می دهد و هضم بهتر با جذب بهتر و در نتیجه بالا رفتن وزن در افراد همراه است.

این درست است که می گویند خوراکی های ترش مانند قره قروت یا لواشک کالری ندارند و مام می توانیم بدون نگرانی از چاق شدن آنها را بخوریم؟ نه! درست است که میوه های خشک و حتی لواشک هایی که به صورت بهداشتی و سالم تهیه می شوند می توانند یک میان وعده خوب برای همه افراد باشند اما این خوراکی ها در مقایسه با میوه های تازه معادل خودشان کالری بیشتری دارند و مصرف بی رویه شان می تواند باعث چاقی شود و این نکته باید در مورد کودکان یا کسانی که اضافه وزن دارند مورد توجه قرار گیرد.

می گویند قره قروت کلسیم فراوانی دارد و مصرف به اندازه اش برای پیشگیری از پوکی استخوان مفید است نظر شما در این باره چیست؟ این یک باور درست است که قره قروت منبع خوبی برای کلسیم محسوب می شود اما اسیدیته این خوراکی مفید از لواشک خیلی بیشتر است و مصرفش می توان همان آثار مخرب را روی دندان ها بگذارد ضمن اینکه افزودن نمک فراوان به قره قروت باعث بالا رفتن سدیم خون می شود و در نتیجه ابتلا به بیماریهایی مانند پرفشاری خون یا افزایش دفع کلیوی کلسیم شدت می یابد. به همین دلیل به همه افراد توصیه می شود که اگر می توانند محصولات لبنی مانند ماست یا شیر را جایگزین مصرف قره قروت کنند و تنها گاهی اوقات از آن به عنوان چاشنی غذا یا نوعی تنقلات استفاده کنند. اما اینکه مصرف قره قروت از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری می کند فقط درحد یک ادعاست و اثر آن در دراز مدت روی پوکی استخوان به هیچ عنوان تحت آزمایش های علمی قرار نگرفته است. پس قره قروت اگر بدون نمک تهیه شده باشد می تواند بخشی از نیاز روزانه ما به کلسیم را تأمین کند اما تأثیر چندانی در پیشگیری از پوکی استخوان ندارد و اگر فردی مشکلی نداشته باشد بهتر است کلسیم روزانه اش را از طریق مصرف ۲ لیوان شیر یا ماست تأمین کند و با خوردن قره قروت شور میزان سدیم خونش را بالا نبرد.

چه کسانی نباید لواشک، قره قروت یا آلوچه بخورند؟ سیب، انار و حتی ماست، پتاسیم دارند و کسانی که به مشکل کلیوی دچارند و باید پتاسیم دریافتی شان را کنترل کنند ، کسانی که فشارخون شان بالاست و باید غذاهای سیدم دار نخورند، و آنهایی که مشکل های گوارشی، ریفلاکس، ورم و نفخ معد دارند باید با احتیاط لواشک یا قره قروت بخورند و برای مصرف چنین خوراکی هایی با پزشک خود مشورت کنند. دیابتی هایی هم که فکر می کنند می توانند هر چقدر دلشتان خواست از این لواشک ها بخورند باید بدانند  که در اشتباه هستند و حتی برا یخوردنی های ترشی مثل لواشک هم باید نظر پزشک شان را جویا شوند.

  • دکتز تیرنگ نیستانی؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی
  • هفته سلامت شماره دویست و نود و دو ۱۳۸۹
Be Sociable, Share!

نوشتن پاسخ

*