مجموعه ویندوز ۸، با وعده هایی فوق العاده

windows_8

مجموعه ویندوز ۸، با وعده های فوق العاده  نسخه ابتدایی ویندوز ۸ مدتی جهت تست کاربران حرفه ای جهت دانلود در سایت مایکروسافت و بسیاری از سایت های دیگر قرار داده شده است بسیاری آنرا دانلود و نصب کرده اند بنا به اظهارات کسانی که آنرا نصب کرده اند ظاهر قضیه راضی کننده بوده است. اما نکته بسیار مهم و هیجان انگیز این ویندوز در این است که شرکت مایکروسافت اعلام کرده است  که کلیه نرما افزارهایی که بر روی هر یک از رایانه های دیسک تاپ، لپ تاپ، تبلت و ویندوز فون نصب گردد با این سیستم عامل بر روی همه دستگاه هایی که ذکر آن رفت قابلیت اجرا خواهند داشت. و این یعنی یک  شاهکار تمام عیار.

Windows_8_Sony_Ericsson_1

گذشته از این شرکت مایکروسافت به کاربران ویندوز فون هم قول داده است که نسخه جدید ویندوز فون (ویندوز فون ۸ ) قابلیت نصب توسط کاربرانش را خواهد داشت و عنوان داشته که اگر هر موبایلی که امکانات اولیه مثل رم، رام و رزولیشن مورد نیاز را داشته باشد قابلیت نصب خواهد داشت مثل نصب سیستم عامل در کامپیوتر ها یا رایانه ها!. در واقع تاکنون شما بر روی موبایلتان فقط می توانستید سیستم عامل مخصوص همان مدل (مثلاً SAMSUNG مدل (GT-I8000 را کپی کنید. به عبارت دیگر برای هر مدل تلفن همراه شرکت سازنده سیستم عامل را فقط برای همان خاص طراحی می کردند و تازه نصب آن توسط خود کاربر امکان پذیر نبود باید توسط نمایندگی های مجاز بر روی تلفن همراه تان (موبایل] کپی بشود نه نصب (این روش با Reset Factory که بر روی تلفن همراه یا موبایل وجود دارد متفاوت است).

screenshot_startScreen

نکته دیگری که باید بدان اشاره شود این است که سیستم عاملی که برای تلفن همراه (موبایل] طراحی می شوند به علت قدرت پردازش پایین CPU تلفن همراه  به اصطلاح مدل ARM طراحی می شدند و با نوع سیستم عامل رایانه ها (لپ تاپ و دیسک تاپ) طراحی می شدند کاملاً متفاوتند. احتمالاً خبر تولید تلفن همراه با CPU چهار هسته ای که انشاء الله شنیده اید!

سیستم عامل هایی که برای تلفن همراه (موبایل) طراحی می شوند برای تبلت ها نصب می شوند و همان مشکلی که برای موبایل ذکر آن رفت را نیز شامل می شود. اخیرا در YOUTUB دو تبلت که با سیستم عامل ویندوز ۸ و iOS شرکت اپل کار می کردند مقایسه شده بود که با توجه به نسخه ناتمام ویندوز ۸ قابل توجه بود.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که شرکت گوگل نیز اعلام کرده است نسخه بعدی سیستم عامل آندروئید مثل ویندوز ۸ بر روی تلفن همراه (موبایل) و تبلت ها اگر امکانات اولیه مورد نیاز را داشته باشند قابلیت نصب توسط کاربر را خواهد داشت.

Be Sociable, Share!

نظرات مسدود است.