فیلم مری و مکس (Mary and Max)

Mary_and_maxاولین بار در روزنامه شرق در مورد فیلم مری و مکس (Mary and Max) خوانده بودم، مصاحبه ای داشت با نویسنده و کارگردان فیلم ( ادام الیوت، Adam Eliot). فیلم رو دانلود کردم ولی به دلایلی موفق نشدم ببینم تا اینکه دوبله شده آنرا رو از فروشگاه های فرهنگی خردیم. 

داستان فیلم در باره دختری ۸ ساله بنام مری است که با انبوهی از سؤالات در استرالیا، حومه ملبورن زندگی می‌کند. و مَکس نیز در سن ۴۴ سالگی، مبتلا به اختلال عصبی سندرم آسپرگر در نیویورک زندگی می‌کند. روزی مری با مادرش به پست می‌روند. و مری از یک کتاب آدرس، یک نفر را انتخاب می‌کند. و به مکس نامه می‌فرستد. مری و مکس با هم دوست می‌شوند. و برای یکدیگر نامه ارسال می‌کنند. نامه‌های مری از سؤالاتی که ذهن هر کودکی را مشغول می‌کند، تشکیل شده بود، همانند: بچه‌ها چگونه به وجود می‌آیند؟ و غیره… این ارتباط ادامه داشت. تا زمانی که مری در مورد عشق از مکس سؤال می‌کند. و از آنجایی که عشق برای مکس دست‌نیافتنی بود، مکس بعد از مدتی فکر کردن، بیمار می‌شود. بعد از ۸ ماه بستری بودن… 

Mary

نکته جالب در مورد این فیلم کارتونی (از نوع خمیری) این است که به نظر من اولین فیلم کارتونی است که کودکان بهتر است نبینند. فرزندم وقتی این فیلم را مخفیانه دید تا ۴ تا ۵ روز غصه دار و گریه می کرد (۹ سالش است)، در واقع برای بزرگسلان ساخته شده است. فیلم بصورت سیاه و سفید بوده و بسیار عالی دوبله شده است. ساده ولی بسیار تأثیر گذار است. این فیلم محصول ۲۰۰۹ استرالیاست و در چندین جشنواره مورد تقدیر و جوایزی هم برده است.. اگر دنبال فیلمی هستید که چند روزی ذهن شما را مشغول کند و در حین فیلم بغض تان بگیرد و با احتمال زیاد چشمانتان نیز خیس شود.  این فیلم را حتماً ببینید.

سایت های زیر مطالب خواندنی هم در مورد فیلم مری و مکس (Mary and Max) نوشته اند:

  • سایت یک پزشک  اینجا
  • وب لاک توکای مقدساینجا
  • سایت آدم برفی اینجا
  • Adam Eliot در EnWikipedia اینجا
  • مصاحبه با ادم الیوت به زبان فارسی در سایت راسخون اینجا
  • اگر می خواهید نسخه اصلی آنرا دانلود کنید با حجم ۷۰۰ مگابایت کیفیت دی وی دی از طریق دانلود تورنت در سایت isohunt اینجا
  • نسخه اصلی با کیفیت بلو ری (BlueRay) با حجم ۲٫۵ گیگابایت، اینجا  هر دو لینک سید های زیادی دارند اگر در مورد دانلود از روش تورنت اطلاع کاملی ندارید این پست را بخوانید اینجا کلیک کنید.

Be Sociable, Share!

یک پاسخ به “فیلم مری و مکس (Mary and Max)”

  1. 😯 😯 من کارتون مرى ومکس رل دىده ام از شما متشکرم اسم وبلاگ من در بلگفاketab23است من پسری ١٣ساله هستم لطفا به وبلاگ من سر بزنىد و نظر بدهید

    [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*