همیشه بهترین و معروفترین کالا را به دوستانتان پیشنهاد کنید

Mother-loveروزی یکی از دوستان اداری  از من خواست تا با قیمت ۵۰۰ هزار تومان یک رایانه خوب برای خرید، پیشنهاد بدهم (اون موقع من مسئول رایانه و آمار اداره ام بودم). مورد پیشنهادی ام را نوشتم و او هم به شرکت مورد اطمینان خود مراجعه، ضمن تأیید، رایانه را برایش آماده کردند. بعد از ۲ هفته به من مراجعه کرد و با گله گفت: ۲۵ هزارتومان پولی بود که برام رم ۵۱۲ مگابایتی پیشنهاد ندادی؟
من از ایشان عذرخواهی کردم. دوباره یک ماه بعد مراجعه کرد این بار با ناراحتی گفت: حیف شد کاشکی به جای هارد ۸۰ گیکی برام هارد ۱۶۰ گیک پیشنهاد می دادید.
من این دفعه عذر خواهی نکردم، گفتم: خب پولت همین قدر بوده دیگه! می گفتی برام تا ۷۰۰ هزارتومان پیشنهاد بده. خلاصه با اخم از پیش من رفت . تا چند ماهی پاسخ سلامم را به سختی می داد.
بعداً فهمیدم طرف گله ای دیگه ای کرده بود که چرا هم سی دی درایو و هم دی وی درایو هر دو با هم را پیشنهاد ندادم!
با این اتفاق به این تجربه گرانبها رسیدم که

همیشه باید به همکار یا دوستان بهترین مارک و برند را پیشنهاد داد تا خودش متناسب با پولش کالای مناسب خود را انتخاب کند 

و اگر هم راضی شد بخرد مطمئن باشید که از شما بارها بارها هم تشکر خواهد کرد بر خلاف مورد بالا، مثلاً چند روز پیش یکی از همکاران از من خواست که چه موبایلی بخرم؟ گفتم: اگه پولش رو داری، گالاکسی اس دو. طرف رفت و خرید! من باورم نمی شد که بخره! آلان هم کلی از من تشکر می کنه چه پیشنهادی عالی ایی دادی. 
البته اگر هم مدل پایین تر هم می خرید مثل مورد اول از دست من دلخور نمی شد.  در هر صورت مثال هایی از این دست قطعاً برای شما هم بارها بارها هم پیش آمده یا خواهد آمد تأکید من خصوصاً در مورد آشنایان و بستگان بسیار کارآمد است!

در ضمن عکس بالا ارتباطی با مطلب ندارد. فقط به خاطر زیبایی وصف ناپذیرش گذاشتم.

Be Sociable, Share!

یک پاسخ به “همیشه بهترین و معروفترین کالا را به دوستانتان پیشنهاد کنید”

  1. چه نتیجه گیری خوبی از این ماجرا کردین.آفرین

    [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*