نکاتی در مورد نصب ویندوز ۷

 Win 7 pic

نکاتی در مورد نصب ویندوز ۷
شکی نیست که ویندوز ۷ شرکت مایکروسافت باثبات ترین سیستم عامل این شرکت است. محیط کاربری بسیار دل انگیز و خوش دستی دارد. احتمالاً هیچ وقت صفحه مرگ بار آبی رنگ را در ویندوز ۷ نخواهید دید. تقریباً کلیه کاربران از این سیستم عامل رضایت دارند. اما اگر قصد دارید سیستم عامل جاری رایانه خود را به ویندوز ۷ (سون) ارتقاء بدهید باید این نکات را در نظر داشته باشید:

  • حداقل رم مورد نیاز آن ۲ گیگابایت است اگر حافظه رم شما کمتر از این مقدار است بهتر است به فکر افزایش حافظه رم کامپیوتر خود باشید. در غیر اینصورت حجم قابل توجه ای از کار CPU صرف مدیریت حافظه رم خواهد شد و این عمل یعنی کاهش سرعت کامپیوتر.
  • سرعت کامپیوتر (سرعت CPU) بهتر است فرکانس CPU 1.6 گیگاهرتز به بالا باشد اگر دو هسته ای به بالا باشد چه بهتر. نمی دانم تا حالا برایتان پیش آمده که اگر دو یا سه روزی کامپیوترتان را روشن نکرده باشید وقتی روشن ش می کنید باید ۲ یا ۳ ساعتی به حال خودش بگذارید چون سیستم عامل ویندوز ۷ تقریباً تمام توان سی پی یو را صرف دستکاری ها و مدیریت خود می کند.
  • گر کامپیوترتان جزئی از شبکه اداره تان باشد سیستم عامل ویندوز ۷ وقت زیادی را جهت شناسایی کامپیوترهای شبکه خواهد شد، این موضوع بطور محسوسی نسبت به ویندوز XP بیشتر بوده تا حدی هم عذاب آور است بطوریکه دلتان می خواهد وقتی اداره را ترک می کنید کامپیوترتان را به خاطر فردا صبح خاموش نکنید
  • دود ۱۶ گیگابایت فضا صرف ویندوز ۷ در درایو C خواهد شد. با توجه به اینکه هاردهای امروزی ۵۰۰ گیگابایت یا یک ترابایت است سعی کنید درایو C کمتر از ۲۰۰ گیگابایت باشد. و همیشه حدود ۴۰% درایو C شما خالی باشد. در این حال CPU کمتر درگیر مدیریت فضای هارد خواهد بود
  • گر چه بطور پیش فرض My Music و My Picture و My Video در درایو C در فولدر User قرار دارد ولی همیشه فایل های آرشیو موسیقی، فیلم و عکس های تان را بر روی درایوهای دیگری قرار بدهید و فقط فایل هایی موسیقی، ویدوئو و عکس هایی که زیاد استفاه می کنید در درایو C باشد.

Be Sociable, Share!

یک پاسخ به “نکاتی در مورد نصب ویندوز ۷”

  1. مطالبتون بسیار جالب است.
    موفق باشید.

    [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*