پرواز هواپیمای بندر عباس به رشت من

airplaneپرواز هواپیمای بندر عباس به رشت من: ساعت پروازم از بندرعباس به رشت ۸:۲۵ دقیقه صبح پنج شنبه بود. بعد از تحویل چمدان و دریافت کارت پرواز وارد سالن ترانزیت شدم.

در سالن ترانزیت یک ربعی نشستم، حوالی ساعت هشت ربع اعلام کردند: «که مسافرین رشت….» ماندم تا ازدحام در محل درب خروجی کم شود بعد بروم، هنگام خروج از سالن ترانزیت کارت پرواز از من نخواستند، فکر کردم حتماً داخل هواپیما این کار را خواهند کرد

با کمال تعجب دیدم هواپیمایی که باید سوارش بشوم ملخ دار است، با خودم گفتم به به! با این حساب، تا غروب هم به رشت نمی رسم.  وقتی از پله ها بالا رفتم خلبان هواپیما که بالای پله ایستاده بود پرسیدم «این هواپیما به رشت می رود؟» خلبان با لبخند پاسخ بله داد.

شماره صندلی من ۱۴A بود آخرین ردیف صندلی هواپیما، پنج مسافر که همگی ازیک خانواده بودند از من خواهش کردند که صندلی خود را به آنها بدهم، قبول کردم. بعد از لحظاتی دیدم خلبان و دو منفر دیگر که بی سیم داشتند، مسافران را می شمرند. به نتیجه نرسیدند اعلام کردند که مسافران بلیط شان را ارائه دهند. چون من نزدیک آنها ایستاده بودم مسئله خیلی سریع حل شد! بله من اشتباهی سوار هواپیمایی که مقصدش ابوموسی بود سوار شده بودم! ضمن اینکه از این کار من عصبانی بودند (البته مسافرین خندیدد!) من هم عصبانی شدم گفتم من که از شما پرسیدم که این هواپیما به رشت می رود و شما گفتید بله. خلبان گفت که من فکر کردم شما دارید شوخی می کنید.

دو پرواز تقریباً هم زمان (یکی ساعت ۸:۱۵ بسوی ابوموسی و دیگر ۸:۲۵ دقیقه بسوی رشت بایستی از سالن ترانزیت سوار هواپیما می شدند. به علت بدی هوا (مه گرفتگی رشت) پرواز به تأخیر افتاد به همین خاطر از بقیه مسافرین جهت ورود به سالن ترانزیت ممانعت کردند و آن تعدادی که وارد شده بودند به بیرون سالن ترانزیت، یعنی سالن انتظار اصلی هدایت کرده بودند ومن بی خبر از همه چیز.

البته از من کلی سیم جیم پرسیدند و کلی آدرس و مشخصات خواستند ولی در کل به خیر گذشت و پرواز رشت بعد از ۲ ساعت تأخیر انجام گرفت.

Be Sociable, Share!

۳ پاسخ به “پرواز هواپیمای بندر عباس به رشت من”

 1. با سلام . اگر هواپیمای امریکا را سوار میشدی چه میشد؟
  چگونه میتوانسبی بگویی…….
  ــــــــ
  پاسخ
  به Bagheri عزیز، کاشکی میشد. انوقت باSkype باهم صحبت می کردیم!!

  [پاسخ]

 2. سلام دکتر جان
  خاطره جالبی بود
  بخصوص بخشی که از خلبان سوال کردی و جواب داده بله و بعدش هم گفته فکر کردم شوخی کردی 😛 خیلی باحال بود 😯
  به منظر من قسمت این بوده که سوار هواپیمای ملخی هم بشی هر چند پرواز نکردی :mrgreen:
  به امید دیدار
  ـــــــــــــــ
  پاسخ به نمدیان گرامی، ممنون

  [پاسخ]

 3. با سلام به همگی این که خیلی خوبه من به همراه خانم و یک بچه ۳ ساله ام داشتیم از قشم به دبی پرواز داشتیم من که خانم و بچه ام همراه در پاسپورت خود زده بودم که در اصل یک باسپورت و یک برگه ویزا بود که از من سه تا عوارض خروجی گرفتند یعنی ۱۵۰ تومان که خیلی جای تعجب بود برایم . و در ضمن خدا قسمت نکند که با بچه های ایرانی از طرف فرودگاه دبی به ایران مواجه بشین که نمی دونم از کجا استخدام کرده اند آنها را که خیلی ببخشید اخلاقشان سگ که صد رحمت به پرسنل ترمینال ده خودمان که سوار مینی بوس هم بشی با چه زبان خوبی آدم را تحویل می گیرند البته آنهم زیاد انتظار ندارم باز هم می گویم خودیهایمان چی هستند که آنها چی باشند!!!!

  [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*