Smart TV چیست

smart-tv

Smart TV چیست؟
Smart TV (شرکت Samsung و LG) که به نام های Internet TV (شرکت سونی) و Web TV  هم نامیده می شوند جزء آخرین تکنولوژی های تلویزیونی به حساب می آیند. تلویزیون هایی که امکانات اینترنتی فراوانی در اختیار شما می گذارند. می توان گفت که تمام امکانات تلفن هوشمند (تلفن همراه پیشرفته) بجز امکان تماس مخابراتی را در اخیتار شما قرار می دهد.

خصوصیات Smart TV ها:

 • وب بروز (Web Browser) دارند و شما می توانید به وب سایت ها و وب لاگ ها سر بزنید. می توانید به شبکه اجتماعی مثل Facebook، Twitter، Skype و … وارد شوید. می توانید حتی ای میل خود تان هم چک کنید، می توانید وارد سایت های روزنامه ای شوید مثل روزنامه شرق، روزنامه همشهری و … و خبرهای آن را به راحتی بخوانید (با زبان های فارسی سازگاری کاملی دارد مثلاً مشکل «ی» را هم ندارید!)، می توانید سایت های مورد علاقه خود را Bookmark کنید تا دفعه بعد بدون تایپ و فقط با کلیک به سایت های خود بروید
 • می توانید وارد سایت های اجتماعی مثل یوتیوب Youtube  شوید و فیلم های هیجان انگیزی را ببینید. و ویدئو کلیپ هایی با کیفیت HD ببنید و …. (البته کسانی که در ایران هستند نمی توانید وارد یوتیوب شوند).

SmartHub

 • نرم افزارهای هیجان انگیزی دارند. مثلاً شرکت سامسونگ که اولین مبتکر این تکنولوژی بود بیش از ۳۰۰ نرم افزار (اپلیکیش) در تلویزیون خود تعبیه کرده است، واقعاً هیجان انگیز است. از شبکه های تلویزیونی گرفته  تا سایت ناشنال جئوگرافی (National Geography) که البته عکس حیوانات و مناظر با کیفیت بسیار بالا را نشان می دهد. برنامه هایی مثل ۵۰۲ Word که آموزش زبان انگلیسی با ۵۰۲ کلمه کلیدی است و به نظرمن فوق العاده است.

allshare

 • All Share: با این تکنولوژی شما می توانید از موبایل خود (البته WiFi داشته باشد). عکس ها و فیلم های خود مستقیماً و بدون سیم از تلویزیون خود تماشا کنید، یا اینکه از لپ تاپ یا کامپیوتر خود مستقیماً عکس، فیلم و موزیک را از تلویزیون خود ببینید! تجربه ایی واقعاً هیجان انگیز!
 • تقریباً تمام فرمت های ویدئویی (مثل فرمت Matroska  یا هما MKV که جدیدترین شان هست)، فرمت های صوتی و تصویری را پخش می کنند.
 • می توانید به راحتی فیلم های خود را بر روی فلش مموری، هارد های اکسترنال ذخیره کنید.
 • دارای حافظه هستند معمولاً یک گیگابایت حافظه دارند که به راحتی بتوان نرم افزارهای کاربردی را نصب کرد.
 • تلویزیون هایی که از نمایندگی ها تهیه شده باشد بسیاری از نرم افزارهای کاربردی فارسی مثل همشهری، بازیهای ایرانی، لیگ فوتبال ایران و … می توانید داشته باشید.

برای نوشتن این مطلب از این سایت ها هم استفاده کردم:

Be Sociable, Share!

یک پاسخ به “Smart TV چیست”

 1. 😉 خیلی عالی بود ممنون از زحمتت

  [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*