نکاتی در مورد ویندوز ۸

نکاتی در مورد ویندوز ۸
در این چند روزی (۵ آبان یا ۲۶ اکتبر) که از ارائه نسخه نهایی ویندوز ۸ گذشته فضای اینترنت پر از مقالات مربوط به این سیستم عامل شده است. شرکت مایکروسافت که هشنمین سیستم عامل خود را بنام ویندوز ۸ ارائه داده است نظرات مثبت منتقدان زیادی را بخود جلب کرده به نظر می رسد تا اینجای کار نیز مؤفق بوده است. خود شرکت مایکروسافت این رخداد را بزرگترین رخداد پس از ویندوز ۹۵ (که دنیای سیستم عامل را بطور کامل دگرگون ساخته بود) اعلام کرده است. سیستم عاملی که محیط همیشگی خود (Start) را به کناری گذاشته با رابط کاربری جدیدی بنام مترو پا به میدان گذاشته است. امکانات کاربردی بسیاری را افزوده است ضمن اینکه بعضی از امکانات مثل Windows Gadget و Aero حذف کرده است. اما بد نیست بدانید که تمام نرم افزارهایی که با ویندوز ۷ سازگار است به راحتی با ویندوز ۸ نیز سازگار خواهد بود.

 در سه نسخه ۳۲ بینی، ۶۴ بیتی و ۱۲۸ بیتی (در ویندوز ۸ ارائه شده) ارائه شده است. از پورت USB3 را ساپورت می کند. سرعت بوت شدن ویندوز ۸ نسبت به ویندوز ۷ از ۳۵ ثانیه به ۱۰ ثانیه رسیده. سازگاری نرم افزاری بیشتری نسبت به ویندوز ۷ دارد. امکانات بسیاری زیادی نسبت به ویندوز ۷ دارد که یکی از آنها NFC (تکنولوژی خرید از فروشگاه ها ) است، از USB3 ساپورت می کند (خود USB2 هم بخوبی در جهان رایج نشده)، اینترنت اکسپلور نسخه ۱۰ در این ویندوز ارائ شده است.
ویندوز ۸ در سه سری Window RT (مخصوص پردازنده های ARM که شامل تبلت ها و موبایل های هوشمند است) که بصورت نرم افزار قابل فروش نیست و بصورت نصب شده در تبلت ها و تلفن های هوشمند ارائه می شود، Window 8 (نسخه خانگی) و Window 8 Pro (نسخه تجاری) ارائه می شود. ولی در مورد ویندوز XP هفت سری ارائه شده بود.

Win 8 RT

نیازهای سخت افزاری ویندوز ۸:
نسخه ۳۲ بیتی: (نسخه رایج ایرانی ها البته لپ تاپ هایی که ویندوز اورجینال داشتند اغلب ۶۴ بیتی اند) CPU یک گیگاهرتز، RAM یک گیگابایت، فضای هارد ۱۶ گیگابایت
نسخه ۶۴ بیتی: CPU یک گیگاهرتز، RAM دو گیگابایت، فضای هارد ۲۰ گیگابایت.
نسخه ۱۲۸ بیتی: فعلاً نامشخص
 شرکت مایکروسافت تخفیف های ویژه ای برای خریداران قائل شده اگر تا تاریخ خاصی نسبت به خرید آن اقدام کنند یا از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ ارتقاء دهند.

برای ارتقاء یا نصب این ویندوز به نظر می رسد باید مدت چند هفته ای دیگه هم صبرکرد

در صورتی که بخواهید بدانید لپ تاپ یا کامپیوتر شما با ویندوز ۸ سازگار است باید این نرم افزار را از سایت مایکروسافت دانلودکنید (۵ مگابایت) سپس پس از نصب می توانید درایورهایی که سازگار نیستند از سایت سازنده دانلود کنید

Be Sociable, Share!

نوشتن پاسخ

*