فیلم پرل هاربر (PEARL HARBOR)

پرل هاربر

پرل هاربر (PEARL HARBOR)
محصول آمریکا (۲۰۰۱)
ژانر: اکشن/ درام/ عاشقانه
کارگردان:  Michael Bay
زمان فیلم: ۱۸۳ دقیقه (سه ساعت)
درجه: PG-13  (مناسب افراد بالای ۱۳ سال)
IMDB: 5.7
داستان فیلم  در زمان  جنگ جهانی دوم و در مورد  دو دست دوران کودکی به نام های Rafe McCawley با بازی Ben Affleck و Danny Walker با بازی Josh Hartnett  و زنی به نام Evelyn Johnson  با بازی Kate Beckinsale است.
در زمان جنگ جهانی دوم آمریکا سعی داشت وارد این جنگ نشده از فرصت پیش آمده سعی داشت اقتصاد بیمارش را ساماندهی کند. از طرفی ژاپن هم با توجه به گسترش سلطه جویی خود درد آسیا ادامه می داد آمریکا نیزدست به تحریم و مخالفت آشکار ژاپن زد و این عاملی بود که حمله جانانه ژاپن به آمریکا  و واقعه پرل هاربر (جزایر هاوایی دراقیانوس آرام)  در ۷ دسامبر ۱۹۴۱بوقوع بپیوندد.
مثل اغلب فیلم های تاریخی داستان عشقی دستمایه اصلی فیلم و اصل داستان در پس زمینه فیلم است. در حادثه پرل هاربر ژاپن با ۳۶۰ هواپیما به پرل هاربر حمله می کند و تعداد ۲۶ هواپیمایش ساقط می گردد در عوض  ۱۶۴ هواپیمای آمریکاییها نابود، ۱۵۵ هواپیما آسیب جدی، ۲۴۰۰ سرباز کشته و ۱۲۴۰ سرباز نیز زخمی شوند.
اما در فیلم عظمت حمله ژاپن بسیار عظیم تر به تصویر کشیده می شود! و انتقام جویی آمریکا فقط به حمله به پایگاه های ژاپنی در کشور چین خاتمه می یابد. به همین سادگی! هیچ اشاره ای به دو بمب اتمی که آمریکایی ها به همین خاطر در هیروشیما و ناکازاکی بر سر مردم بی گناه ریختند نمی کنند. در واقع مثل اغلب فیلم های هالیوودی در جهت تطهیر آمریکایی هاست. با همه این داستان دیدن فیلم را توصیه می کنم. من این فیلم را همین جمعه پیش دیدم (بهمن ۹۱)

بیشتر بدانید:

Be Sociable, Share!

۲ پاسخ به “فیلم پرل هاربر (PEARL HARBOR)”

  1. این فیلم را بایدازکجاتهیه بکنیم این فیلم دانلودش کجاست .ویا نمیفروشین باتشکر

    [پاسخ]

    Rokhshad, MD پاسخ در تاريخ آبان ۸ام, ۱۳۹۳ ۶:۵۸ ب.ظ:

    با سلام در اینترنت پره، مطلب دانلود این سایت رو بخونید براتون می تونه مفید باشه

    [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*