فیلم پرومتئوس Prometeous

Prometeous - Ridley Scott

پرومتئوس Prometeous
محصول:  ۲۰۱۲ آمریکا
ژانر: حادثه ای، معمایی، علمی تخیلی
کارگردان: ریدلی اسکات (Ridley Scott)
زمان فیلم: ۱۲۴ دقیقه (دو ساعت)
درجه: R (زبر ۱۷ سال با والدین دیده شود)
درجه IMDB: نمره ۷٫۲
نویسندگان:  Jon Spaihts, Damon Lindelof
بازیگران:  Noomi Rapace, Logan Marshall-Green, Michael Fassbender

 داستان فیلم: گروهی از باستانشناسان اسکاتلندی غاری را پیدا می کنند که در دیوار آن تعدادی نقاشی ماقبل تاریخ نقش بسته است و در یکی از نقوش صحنه ای را نشان می ده که در آن چند انسان به یک صورت فلکی در آسمان اشاره می کنند، ده سال بعد یک سفینه فضایی با سرعت مافوق نور در حال حرکت بسوی همان صورت فلکی می باشند. یک شرکت با خرج چند هزار میلیارد دلار سفینه ای را با گروهی دانشمندان (کل سرنشینان ۱۷ نفر که یکی از آنها آدم آهنی کاملاً شبیه انسان و در واقع نسل هشتم ربات می باشد) تدارک دیده تا به سؤال بشر پاسخ دهد که بشر از کجا آمده و در ما قبل تاریخ در زمین چه می کرده اند.

فیلم کمی از کتاب ارابه خدایان نوشته اریک وان دانکن الهام گرفته، قرار بوده در مراکش فیلم برداری شود ولی به علت بهار عربی به ایسلند منتقل شد.

به نظر من اگر ریدلی اسکات کارگردان فیلم نبود معلوم نبود چه رتبه ای به فیلم داده می شد. فیلم های شبیه این در صورتی که توسط کارگردان های گمنامی ساخته شوند قطعاً دچار شکست سنگینی خواهند شد. با بازیگران به سختی می توان ارتباط بر قرار کرد. صحنه های نامفهوم زیاد دارد. شما هیچ وقت علت خشم آنهاییکه که انسان را به اصطلاح بر روی زمین آفریدند نمی فهمید البته ریدلی اسکات گفته به علت کشتن عیسی مسیح که برای نجات انسان فرستاده اند خشمگینند و به علت مشکلات بعدی این صحنه ها که مربوط به آخر فیلم هستند حذف شده است. در هر صورت چون کارگران بزرگی پشت این فیلم قرار دارد ناچار هستید که این فیلم را ببینید.

اطلاعات بیشتر:

Be Sociable, Share!

یک پاسخ به “فیلم پرومتئوس Prometeous”

 1. سلام
  دکتر عزیز همیشه شاد و سرحال باشی
  زکات علم نشر آن است
  البته ما هر گونه وجوهات را می پذیریم الخصوص این فیلم را ،اعلام بفرمائید جهت دریافت وجوهات خدمت برسیم.
  ـــــــ
  پاسخ
  به ایران بهار گرامی، 😉

  [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*