گاو شیرده مزرعه پرورش ماهی پدرم

گاو cow

گاو شیرده مزرعه پرورش ماهی پدرم
چند سال پیش پدرم برای مزرعه پرورش ماهی یک گاو حامله ماه آخر بارداری از نژاد هلشتاین خریده بود تا اعضای خانواده از ماست و شیرش استفاده کنند هم نوه هاش فرق بین شیر و ماست پر چرب و کم چرب را یاد بگیرند! گاو گرامی نوازدش را بدنیا آورد و ما کلی با جناب گوساله اش که فوق العاده خوشگل و تی تیش مامانی بود عکس یادگاری گرفتیم و شاد و خوشحال از شیری که می داد، روزانه بیست لیتر! دهن ما وامانده بود از این همه شیر روزانه! لازم به توضیح که ما در رشت زندگی می کنیم و پرورش ماهی و گاوعزیز داستان ما در شهرستان صومعه سرا است (حدود ۳۰ کیلومتر فاصله)
بعد از یکی دو هفته سرایدار پرورش ماهی ما معترض شد که از دوشیدن سرکار گاو خانوم خسته شده و شانه هایش درد گرفته است ما هم ضمن تأیید، یک دستگاه شیردوش به قیمت آنچنانی خریداری کردیم و هر جا می رفتیم از گاو عزیزداستان ما تعریف می کردیم. بعد از یک ماه پدرم گفت که نمی تواند بطور مرتب و روزانه برای گرفتن شیر و ماست از رشت به صومعه سرا برود. گفتیم خب بهتره بعضی از روزا شیر را به شیرفروشی ها بفروشیم، جناب شیرفروش هم گفت که ما اتومبیل حمل شیر را برای بیش از ۱۰۰ لیتر می فرستیم. ناامید شدیم … کمی من، کمی برادرم، کمی خواهرانم و … کم کم داد همه در آمد، که آقا ما شیر نخواستیم! گاو خانوم عزیز هی از اون علف های ناز و فراوان پرورش ماهی می خورد، از اونور هم هی شیر درجه یک تحویل ما می داد. دیگه همه کلافه شده بودیم که با این همه شیر چیکار کنیم، با خودمان گفتیم حیف از اون گاو محلی که داشتیم و روزانه یک یا دو لیتر شیر می داد!
خلاصه با قید دو فوریت جلسه اورژانسی تشکیل دادیم و تصیمیم گرفتیم که سرکار گاوخانوم رو بفروشیم و بجاش یک گاو محلی بخریم تا شیر کمتری تولید کند تا ما راحت تر زندگی کنیم!
حالا بعد از چند سال که به یاد سرکار گاوه می افتم فکر می کنم آلان داره کلی به ما فحش می ده که چه علف های نازی رو از دست داده.

Be Sociable, Share!

۲ پاسخ به “گاو شیرده مزرعه پرورش ماهی پدرم”

 1. با سلام
  ایکاش من هم یک گاو شیر ده داشتم
  ـــــــــــــ
  پاسخ
  به سهراب گرامی، با سلام و احترام، تا آنجاییکه من می دونم در خونه ات جا نداری سهراب جان! :mrgreen:

  [پاسخ]

 2. دکتر جان حیف نبود که فروختید با این گرانی لبنیات اگر سر کار گاوه بود الان بسیار با صرفه بود !
  ضمناالبته الان که شیر گران شده ما با سه نفر عائله هفته ای ۱۲ لیتر شیر محلی مصرف داریم قبلا به هفته ای ۱۵ تا ۱۷ لیتر هم می رسید .http://www.rokhshad.com/wp-includes/images/smilies/icon_rolleyes.gif
  ـــــــــــــــــ
  پاسخ
  به همایون عزیز، چی واگویم تره، همایون جان! آره حیف شد

  [پاسخ]

نوشتن پاسخ

*